Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany

Přihlášení
pro rodiče
přejít >>
Novinky e-mailem

Dálkové studium

Dálkové studium je ve Střední rybářské škole ve Vodňanech otevíráno nepravidelně především v závislosti na zájmu uchazečů o tuto formu studia. V současné době nabízíme v dálkové formě studia zaměření Chov ryb. Dálkové studium volí buď bývalí uchazeči o denní studium, kterým to v minulosti nebylo umožněno a chtějí si tak splnit třeba dávný sen z mládí, anebo zkušení pracovníci z rybářských podniků bez středoškolského vzdělání, kteří se svou pílí, pracovitostí a svědomitostí dopracovali do určitých hospodářských či řídících funkcí, ovšem chybí jim patřičný stupeň vzdělání. Nebo jsou to absolventi jiných středních škol a osud je zavál do tohoto oboru, a tak si doplňují odborné vzdělání. Nejsou řídké ani případy, kdy touží po této formě vzdělání absolventi vysokých škol (inženýři, dokonce doktoři humánní či veterinární), kteří studiem naplňují své  zájmy a rozšiřují si kvalifikaci o oblasti ichtyologie a rybářství.

Zájemcům z těchto posledních dvou skupin (kteří již mají maturitu) umožňujeme takzvanou zkrácenou formu studia. Uchazeči požádají o přijetí do vyššího ročníku, což jim bývá povolováno s ohledem na příbuznost předchozího vzdělání a po vykonání příslušných rozdílových zkoušek.

Dálkové studium trvá 5 let a zkrácená forma dálkového studia trvá 3 roky. Je organizováno zpravidla v třídenních blocích (čtvrtek až sobota), vždy jedenkrát měsíčně. Po čtyřech konzultačních soustředěních (září až prosinec a únor až červen) je v pátém měsíci (leden a červen) soustředění zaměřené na ověřování získaných znalostí.

Po úspěšném absolvování  školy maturitní zkouškou je vysvědčení rovnocenné denní formě studia.

Pokud se o tuto formu studia zajímáte, je vhodné kontaktovat školu, která zájemce eviduje. Dostatečný počet uchazečů rozhodne o otevření ročníku. V nejbližší době uvažujeme o otevření ročníku v září 2018. 

K Vašemu životnímu rozhodnutí Vám přejeme Petrův zdar.

 

Kalendář školy

PoÚtStČtSoNe
                                          

Nejbližší události

Rychlé zprávy

Nabídka pracovní pozice Vedoucí výroby na Zpracovně ryb.

Nabídka pracovní pozice Vedoucí výroby na Zpracovně ryb.

více

Počasí ve Vodňanech

Partneři školy

Centrum služeb TáborRybářské sdružení ČRKrajské školní hospodářství České BudějoviceČeský rybářský svaz Český rybářský svaz z. s., Středočeský územní svaz

Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany, Zátiší 480

Adresa školy:

Telefony:

E-mailový server školy

Edookit pro kantory

Zahájení videokonference

Virtuální učebny

Zátiší 480, 389 01 Vodňany Telefon na ředitele školy: 383 382 408
E-mail: rybarskaskola@srs-vodnany.cz Telefon do školy: 383 382 410, 383 382 411
IČ: 60650770
ID datové schránky: mkwhmyh
Telefon na internát: 383 382 410, 383 382 411
(na internát se dovoláte i v odpoledních a večerních hodinách)
Facebook
Instagram Youbute

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout