Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany

Přihlášení
pro rodiče
přejít >>
Novinky e-mailem

Exkurze studentů SRŠ Vodňany

EXKURZE TŘETÍCH ROČNÍKŮ

Morava a Slovensko - to byly cíle letošní odborné exkurze, která se uskutečnila ve dnech 12. – 16. června. Kinského rybářství Žďár nad Sázavou a Muzeum nové generace navštívili studenti hned 1. den, v úterý se podívali na soutok Dunaje a Moravy, obdivovali zříceninu hradu Devín a poznali Vodní dílo Gabčíkovo.
Ve středu následovala exkurze ve Slovianské dolině, kde pan Kováčik seznámil studenty s chovem pstruhů, odpoledne pak studenti měli možnost poznat pana Šlence, absolventa školy, který je provedl po své firmě zabývající se chovem, prodejem a zpracováním ryb.
Ve čtvrtek studenti navštívili Vodní dílo Kružberk a Vodní nádrž Slezská Harta. Celé odpoledne pokryla prohlídka Přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. V pátek už studenti plni dojmů cestovali do svých domovů.
Cestování bylo náročné, ale stálo to za to!

STUDENTI V CHORVATSKU

Naši vybraní studenti se i v tomto roce zúčastnili odborné exkurze na ostrově Cres v Chorvatsku pod záštitou Ministerstva zemědělství. V rámci exkurze navštívili zpracovnu olivového oleje Mosaico, Vranské jezero, Modrou jeskyni a dále měli možnost dozvědět se o chovu ryb na volném moři.

ODBORNÁ EXKURZE DRUHÝCH ROČNÍKŮ

Ve dnech 14. až 16. 6. proběhla odborná exkurze druhého ročníku Chov ryb a Vodní stavby v rybářství. Tentokrát jsme navštívili Severní Čechy.
První zastávkou ale byla Plzeň, v ZOO jsme navštívili expozici Česká řeka a cestou na sever jsme se stavili na Boleveckém rybníku.
Druhý den jsme měli exkurzi v režimu povodí Ohře – VD Fláje, VD a RH Přísečnice, VD Nechranice. Poslední den jsme navštívili rybářství Chabařovice a podívali jsme se k jezeru Milada.
Velký dík patří všem průvodcům naší exkurze, kteří se nám věnovali, především ale panu Jaroslavu Frydrýnovi a Petru Kienastovi, moc děkujeme!

ODBORNÁ EXKURZE - 1. ročník B

V úterý 6.6.2017 se třída 1.B. zúčastnila celodenní exkurze. Po hodinové cestě jsme přijeli do firmy Prefa Roudná u Tábora, kde nám ukázali a popsali výrobu betonu a betonových výrobků.Hlavní důraz v úvodu exkurze byl kladen na zkoušky pevnosti a jakosti betonu.

Poté jsme vyjeli do Tábora do štičí líhně Esox. Řekli nám informace a historii o samotné líhni, produkci a recylkulačním systému napouštěného přímo z rybníku Jordán. Pprohlédli jsme si chov KOI kaprů v sádce a vydali jsme se na prohlídku po Táboře.

V poledne jsme odjeli na vodní nádrž Orlík, kde nás nejdříve seznámili s historii a funkcí. Ve 13:30 nás vzali na prohlídku zdejší vodní elektrárny a nakonec nás nechali nahlédnout do hráze. V 15:00 jsme vyrazili na cestu do Vodňan, kam jsme přijeli po hodině propršené cesty.

 

Kalendář školy

PoÚtStČtSoNe
                                          

Nejbližší události

03.04.2020
Pedagogická porada

04.04.2020
SRPŠ - Třídní schůzky

09.04.2020 - 13.04.2020
Velikonoční prázdniny

01.05.2020
Svátek

08.05.2020
Svátek

Rychlé zprávy

NABÍDKA PRÁCE – RYBÁŘSTVÍ LNÁŘE, s.r.o.

Řidič nákladního automobilu v rybářském provozu

aktualizováno 6.1.2020

více

Pracovní pozice: rybář/ka – LÍHEŇ RYB

Místo výkonu: PÍSEČNÉ  4060 HODONÍN

více

Počasí ve Vodňanech

Partneři školy

Rybářské sdružení ČRKrajské školní hospodářství České BudějoviceČeský rybářský svaz Český rybářský svaz z. s., Středočeský územní svaz

Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany, Zátiší 480

Adresa školy:

Telefony:

E-mailový server školy

MS Teams SRŠ přihlášení

Edookit pro kantory

Zahájení videokonference

Zátiší 480, 389 01 Vodňany Telefon na ředitele školy: 383 382 408
E-mail: rybarskaskola@srs-vodnany.cz Telefon do školy: 383 382 410, 383 382 411
IČ: 60650770
ID datové schránky: mkwhmyh
Telefon na internát: 383 382 410, 383 382 411
(na internát se dovoláte i v odpoledních a večerních hodinách)
Facebook
Instagram Youbute