Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany

Přihlášení
pro rodiče
přejít >>
Novinky e-mailem

První jarní... kapr

A máme tu jaro, sportovní rybáři vytahují z půd a komor rybářské náčiní a nářadí, narychlo dokupují a vyměňují vlasce na cívkách, připravují krmení a nástrahy, jen aby už mohli co nejrychlejí vyrazit k vodě... Přečtěte si krátké vyprávění z prvního lovu kaprů v letošním roce od našich žáků Petra Lennera a Ondřeje Žejdlíka ze 3.A.

Na první letošní návštěvě Blanice jsme zvolili místo teplejšího hlavního toku chladnější slepé rameno řeky, kde voda ještě nebyla tolik prohřátá. Teplota byla okolo 5 °C. Hloubka vody byla okolo 2 metrů a průhlednost 80 cm.

Jako nástrahu jsme zvolili plovoucí reflexní boilie od firmy RebelBaits s příchutí ananas a broskev. Pro zatraktivnění nástrahy jsme jí namočili do dipu s příchutí sladká broskev, také od firmy RebelBaits. Mysleli jsme si, že takovýto bonbónek kapra upoutá. Pro rozkrmení lovného místa jsme použili na kousky rozdrcené boilie s kukuřicí a vše jsme zalili dipem sladká broskev. Boilie jsme rozdrtili z časových důvodů, abychom docílili rychlého účinku v chladné vodě. K zakrmení místa jsme použili prak, nechtěli jsme si zbytečně místo plašit těžkou raketou. Každou hodinku jsme dokrmovali asi tak 20 kuličkami celého boilie, k tomu jsme použili uhlíkovou kobru Natrix od firmy Mzcarp. Po dvou hodinách se konečně dostavil první záběr. Ryba zabrala na plovoucí boilie v hloubce okolo 1,5 metru. Byli jsme radostí bez sebe, že přišla první ryba, ale radost po chvíli přešla. Ryba se nám vyřízla, a tak jsme bohužel museli na prvního jarního kapra čekat dál. Nevzdali jsme se a nástrahu jsme opět poslali do stejného místa. 15 minut před tím, než jsme začali balit věci, se nám cívka na navijáku začala odvíjet. Ryba byla na prutu a nám oběma probíhalo v hlavách, jen ať se nevyřízne. Asi po pětiminutovém souboji jsme podebrali pěkného lysce, za kterého jsme byli neskutečně šťastní.

Blanice 3 je zajímavý revír, kde se vyskytuje poměrně široké spektrum ryb, takže si zde přijdou na své vyznavači různých způsobů sportovního rybolovu. Škola navíc rozdává řadu povolenek i mezi své žáky zdarma.

 

Partneři školy

Rybářské sdružení ČRKrajské školní hospodářství České BudějoviceČeský rybářský svaz Český rybářský svaz z. s., Středočeský územní svaz

Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany, Zátiší 480

Adresa školy:

Telefony:

E-mailový server školy

Edookit pro kantory

Zahájení videokonference

Virtuální učebny

Zátiší 480, 389 01 Vodňany Telefon na ředitele školy: 383 382 408
E-mail: rybarskaskola@srs-vodnany.cz Telefon do školy: 383 382 410, 383 382 411
IČ: 60650770
ID datové schránky: mkwhmyh
Telefon na internát: 383 382 410, 383 382 411
(na internát se dovoláte i v odpoledních a večerních hodinách)
Facebook
Instagram Youbute