Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany

Přihlášení
pro rodiče
přejít >>
Novinky e-mailem

První jarní... kapr

A máme tu jaro, sportovní rybáři vytahují z půd a komor rybářské náčiní a nářadí, narychlo dokupují a vyměňují vlasce na cívkách, připravují krmení a nástrahy, jen aby už mohli co nejrychlejí vyrazit k vodě... Přečtěte si krátké vyprávění z prvního lovu kaprů v letošním roce od našich žáků Petra Lennera a Ondřeje Žejdlíka ze 3.A.

Na první letošní návštěvě Blanice jsme zvolili místo teplejšího hlavního toku chladnější slepé rameno řeky, kde voda ještě nebyla tolik prohřátá. Teplota byla okolo 5 °C. Hloubka vody byla okolo 2 metrů a průhlednost 80 cm.

Jako nástrahu jsme zvolili plovoucí reflexní boilie od firmy RebelBaits s příchutí ananas a broskev. Pro zatraktivnění nástrahy jsme jí namočili do dipu s příchutí sladká broskev, také od firmy RebelBaits. Mysleli jsme si, že takovýto bonbónek kapra upoutá. Pro rozkrmení lovného místa jsme použili na kousky rozdrcené boilie s kukuřicí a vše jsme zalili dipem sladká broskev. Boilie jsme rozdrtili z časových důvodů, abychom docílili rychlého účinku v chladné vodě. K zakrmení místa jsme použili prak, nechtěli jsme si zbytečně místo plašit těžkou raketou. Každou hodinku jsme dokrmovali asi tak 20 kuličkami celého boilie, k tomu jsme použili uhlíkovou kobru Natrix od firmy Mzcarp. Po dvou hodinách se konečně dostavil první záběr. Ryba zabrala na plovoucí boilie v hloubce okolo 1,5 metru. Byli jsme radostí bez sebe, že přišla první ryba, ale radost po chvíli přešla. Ryba se nám vyřízla, a tak jsme bohužel museli na prvního jarního kapra čekat dál. Nevzdali jsme se a nástrahu jsme opět poslali do stejného místa. 15 minut před tím, než jsme začali balit věci, se nám cívka na navijáku začala odvíjet. Ryba byla na prutu a nám oběma probíhalo v hlavách, jen ať se nevyřízne. Asi po pětiminutovém souboji jsme podebrali pěkného lysce, za kterého jsme byli neskutečně šťastní.

Blanice 3 je zajímavý revír, kde se vyskytuje poměrně široké spektrum ryb, takže si zde přijdou na své vyznavači různých způsobů sportovního rybolovu. Škola navíc rozdává řadu povolenek i mezi své žáky zdarma.

 

Kalendář školy

PoÚtStČtSoNe
                                          

Nejbližší události

Rychlé zprávy

Nabídka pracovní pozice Vedoucí výroby na Zpracovně ryb.

Nabídka pracovní pozice Vedoucí výroby na Zpracovně ryb.

více

Počasí ve Vodňanech

Partneři školy

Centrum služeb TáborRybářské sdružení ČRKrajské školní hospodářství České BudějoviceČeský rybářský svaz Český rybářský svaz z. s., Středočeský územní svaz

Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany, Zátiší 480

Adresa školy:

Telefony:

E-mailový server školy

Edookit pro kantory

Zahájení videokonference

Virtuální učebny

Zátiší 480, 389 01 Vodňany Telefon na ředitele školy: 383 382 408
E-mail: rybarskaskola@srs-vodnany.cz Telefon do školy: 383 382 410, 383 382 411
IČ: 60650770
ID datové schránky: mkwhmyh
Telefon na internát: 383 382 410, 383 382 411
(na internát se dovoláte i v odpoledních a večerních hodinách)
Facebook
Instagram Youbute

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout