Banner
Historie
Pedagogický sbor
Přijímací řízení>
Rozvrh>
Organizace a kalendář školního roku>
Dokumenty školy a školské rady>
Domov mládeže, stravování a volný čas>
Spolupráce školy>
Školní pokusnictví>
Školní rybářství
Praxe a exkurze žáků>
Školní revíry>
Absolvovali u nás
Granty a projekty>
Časopis
Soutěže>
Penzion
Nabídka knih>
Pro rodiče
Naše filmotéka
Školní rybářství Protivín

http://www.skolnirybarstvi.cz/

Krátce z historie 

šr

Roku 1922 na základě pozemkové reformy došlo ke sloučení velkostatku Štěkeňského, Netolického a panství Protivínského a vzniklo rybářství, které se v roce 1953 vyčlenilo ze Státních statků a lesů Třeboň jako samostatná rybářská firma s názvem, který doznal v průběhu let několika změn, než se ustálil na současném názvu Školní rybářství Protivín.

Nyní je Školní rybářství Protivín příspěvkovou organizací Krajského úřadu - Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Svou činností je plně samostatné a patří mezi významné producenty ryb v ČR.

Vedle svých výrobních úkolů se také významnou měrou podílelo a stále podílí na vytváření podmínek pro zajišťování praxe žáků SRŠ Vodňany.

 

Současné údaje o organizaci

V současné době Školní rybářství Protivín hospodaří na 236 rybnících o celkové výměře 1435 ha. Rybníky se nachází v oblasti mezi Píseckými horami, Šumavou a Českobudějovickou pánví. Jsou ve čtyřech okresech ( Písek, Strakonice, Prachatice a České Budějovice).

Školní rybářství hospodaří na některých velmi známých rybnících. Řežabinec (105ha) je největším obhospodařovaným rybníkem a zároveň národní přírodní rezervací s výskytem mnoha druhů vodních ptáků. Lidovou písní je proslaven rybník Tálínský (53,5ha). Známá vítězná bitva husitských vojsk s královskými vojsky u Sudoměře se odehrála na rybníku Škaredém (12,6ha).

 Školní rybářství je členěno na tři výrobní střediska (Netolice, Protivín a Strakonice), středisko služeb, středisko honitba a správní středisko. Organizačně všechna tři výrobní střediska mají výrobní samostatnost, disponují vlastními sádkami s kapacitou zhruba odpovídající jejich produkci. V produkci tržních ryb tvoří cca 90% kapr, z dalších druhů jsou chovány ryby jako lín, štika, candát, amur a tolstolobik.

Mezi další předměty činností patří sportovní rybolov, provozování honitby a zajišťování vnitrostátní, mezinárodní nákladní a osobní dopravy.


   
Znaky škol
www stránky webmastera
© 2008 - 2015 - Všechna práva vyhrazena