Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany

Přihlášení
pro rodiče
přejít >>
Novinky e-mailem

Dálkové studium

Dálkové studium je ve Střední rybářské škole ve Vodňanech otevíráno nepravidelně především v závislosti na zájmu uchazečů o tuto formu studia. V současné době nabízíme v dálkové formě studia zaměření Chov ryb. Dálkové studium volí buď bývalí uchazeči o denní studium, kterým to v minulosti nebylo umožněno a chtějí si tak splnit třeba dávný sen z mládí, anebo zkušení pracovníci z rybářských podniků bez středoškolského vzdělání, kteří se svou pílí, pracovitostí a svědomitostí dopracovali do určitých hospodářských či řídících funkcí, ovšem chybí jim patřičný stupeň vzdělání. Nebo jsou to absolventi jiných středních škol a osud je zavál do tohoto oboru, a tak si doplňují odborné vzdělání. Nejsou řídké ani případy, kdy touží po této formě vzdělání absolventi vysokých škol (inženýři, dokonce doktoři humánní či veterinární), kteří studiem naplňují své  zájmy a rozšiřují si kvalifikaci o oblasti ichtyologie a rybářství.

Zájemcům z těchto posledních dvou skupin (kteří již mají maturitu) umožňujeme takzvanou zkrácenou formu studia. Uchazeči požádají o přijetí do vyššího ročníku, což jim bývá povolováno s ohledem na příbuznost předchozího vzdělání a po vykonání příslušných rozdílových zkoušek.

Dálkové studium trvá 5 let a zkrácená forma dálkového studia trvá 3 roky. Je organizováno zpravidla v třídenních blocích (čtvrtek až sobota), vždy jedenkrát měsíčně. Po čtyřech konzultačních soustředěních (září až prosinec a únor až červen) je v pátém měsíci (leden a červen) soustředění zaměřené na ověřování získaných znalostí.

Po úspěšném absolvování  školy maturitní zkouškou je vysvědčení rovnocenné denní formě studia.

Pokud se o tuto formu studia zajímáte, je vhodné kontaktovat školu, která zájemce eviduje. Dostatečný počet uchazečů rozhodne o otevření ročníku. V nejbližší době uvažujeme o otevření ročníku v září 2018. 

K Vašemu životnímu rozhodnutí Vám přejeme Petrův zdar.

 

Kalendář školy

PoÚtStČtSoNe
                                          

Nejbližší události

22.11.2017
Taneční kurz

25.11.2017
Den otevřených dveří

od 9.00-14.00

29.11.2017
Taneční kurz

01.12.2017
Věneček

01.12.2017
závěrečná lekce VĚNEČEK

Rychlé zprávy

Zvláštní záliba – čapíkování

Na mnoha rybnících v těchto dnech, v období jejich výlovů, můžete kromě profesionálních rybářů vidět i trochu jiné „lovce“. Jsou vybaveni vysokými loveckými botami, podomácku sestrojenými saky a podběráky, hadrové pytle přehozené přes rameno mají uvázané provázkem. A jsou často vybaveni i velmi odbornými znalostmi ze života ryb. Postávají pod hrází s podběráky nastraženými v proudu odtékající vody z rybníka. Po ukončení výlovu neváhají procházet lovištěm. Platí nepsané pravidlo, že co rybářům uteče z rybníka přes mřížku nebo zůstane na dně po skončení výlovu, si může kdokoliv po jeho skončení odnést. Dříve se používalo zvolání „hoří“, což byl právě povel pro tyto lovce ryb k zahájení akce. Tato zvláštní záliba je zvláště rozšířená na jihu Čech. Těmto lovcům se vžilo říkat „čapíci“ a pokud dodržují výše uvedená pravidla, jsou rybáři tolerováni. Často si pro svou zálibu neváhají brát dovolenou a jezdí s rybáři od výlovu k výlovu.

více

Počasí ve Vodňanech

Partneři školy

Rybářské sdružení ČRKrajské školní hospodářství České BudějoviceČeský rybářský svaz

Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany, Zátiší 480

Adresa školy:

Telefony:

 
Zátiší 480, 389 01 Vodňany Telefon na ředitele školy: 383 382 408
E-mail: rybarskaskola@srs-vodnany.cz Telefon do školy: 383 382 410, 383 382 411
IČ: 60650770
ID datové schránky: mkwhmyh
Telefon na internát: 383 382 410, 383 382 411
(na internát se dovoláte i v odpoledních a večerních hodinách)
Facebook

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím