Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany

Přihlášení
pro rodiče
přejít >>
Novinky e-mailem

Vybavení školy

Biologická laboratoř

Biologická laboratoř je zaměřena na cvičení z  biologie a hydrobiologie. Každý žák pracuje s vlastním mikroskopem. Vybavení – preparáty vodních ptáků a živočichů vázaných na vodní prostředí, DVD přehrávač, počítač, projekční LCD televizor, kamery na snímání obrazu z mikroskopu nebo stereolupy.

Hydrobiologická laboratoř

Hydrobiologická laboratoř slouží především pro cvičení z odborných předmětů jako je: obecné rybářství, hydrobiologie, nemoci ryb, zpracování ryb a obchodní činnost i volitelný předmět preparace ryb. Laboratoř má dvě části. Ve „špinavé“ se provádí pitvy ryb, vyšetření zdravotního stavu, filetování apod., v „čisté“ mikroskopování vodních organismů, vážení vzorků aj.

Akvarijní síně

Akvarijní síně jsou dvě samostatné místnosti v suterénu školy přístupné žákům i návštěvníkům školy. Ve „studenovodní“ jsou naše ryby běžné ve volné přírodě, v „teplovodní“ jsou akvarijní druhy ryb z různých zeměpisných oblastí. O ryby pečují žáci ve svém volném čase v rámci akvaristického kroužku.

Učebna vodní stavby

Pro kvalitní vyuku získala škola díky projektu nové přístrojové vybavení a odbornou Učebnu vodních staveb. Je určena pro výuku praktických cvičení z odborných předmětů s kapacitou 15 žáků a je vybavena multimediální technikou.

Chemická laboratoř

Laboratoř chemie byla kompletně rekonstruována v r. 2001, kdy byla vybavena novým nábytkem a digestoří. Slouží k výuce cvičení z předmětů chemie a ekologie. Zařízení je postupně doplňováno moderními přístroji, které umožňují hodnocení kvality vody, na které je výuka zaměřena. Žáci a studenti se naučí kromě základních dovedností laboratorní praxe pracovat s pHmetry, oximetry, spektrometry, konduktometry,  stanovovat obsah organických látek na přístroji OxiTop.

 

 

Multimedální učebny

Využívání multimediální techniky se pozvolna stává součástí každodenní práce učitelů. Ani Střední rybářská škola není výjimkou. Díky několika grantům jsou všechny klasické učebny vybaveny dataprojektory umožňující zpestření výuky nejen všeobecně vzdělávacích předmětů, ale především předmětů odborných. Tato učebna slouží především pro studenty dálkového studia SRŠ a VOŠ a jiné významné události naší školy (rybářské soutěže, rybářká olympiáda, maturitní zkoušky, konference, aj.) 

 

 

Pavilon mechanizace a učebna zpracování dřeva

Žáci se zde seznamují s rybářskou mechanizací, jakou jsou např. lodní motory, žací loď, rozmrazovače a aerátory, mechanický keser, třídičky na ryby, elektrické agregáty, echoloty, inkubační přístroje, odchovné žlaby, lodě. Součástí výuky je i práce se dřevem.

 

Kalendář školy

PoÚtStČtSoNe
                                          

Nejbližší události

22.11.2017
Taneční kurz

25.11.2017
Den otevřených dveří

od 9.00-14.00

29.11.2017
Taneční kurz

01.12.2017
Věneček

01.12.2017
závěrečná lekce VĚNEČEK

Rychlé zprávy

Zvláštní záliba – čapíkování

Na mnoha rybnících v těchto dnech, v období jejich výlovů, můžete kromě profesionálních rybářů vidět i trochu jiné „lovce“. Jsou vybaveni vysokými loveckými botami, podomácku sestrojenými saky a podběráky, hadrové pytle přehozené přes rameno mají uvázané provázkem. A jsou často vybaveni i velmi odbornými znalostmi ze života ryb. Postávají pod hrází s podběráky nastraženými v proudu odtékající vody z rybníka. Po ukončení výlovu neváhají procházet lovištěm. Platí nepsané pravidlo, že co rybářům uteče z rybníka přes mřížku nebo zůstane na dně po skončení výlovu, si může kdokoliv po jeho skončení odnést. Dříve se používalo zvolání „hoří“, což byl právě povel pro tyto lovce ryb k zahájení akce. Tato zvláštní záliba je zvláště rozšířená na jihu Čech. Těmto lovcům se vžilo říkat „čapíci“ a pokud dodržují výše uvedená pravidla, jsou rybáři tolerováni. Často si pro svou zálibu neváhají brát dovolenou a jezdí s rybáři od výlovu k výlovu.

více

Počasí ve Vodňanech

Partneři školy

Rybářské sdružení ČRKrajské školní hospodářství České BudějoviceČeský rybářský svaz

Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany, Zátiší 480

Adresa školy:

Telefony:

 
Zátiší 480, 389 01 Vodňany Telefon na ředitele školy: 383 382 408
E-mail: rybarskaskola@srs-vodnany.cz Telefon do školy: 383 382 410, 383 382 411
IČ: 60650770
ID datové schránky: mkwhmyh
Telefon na internát: 383 382 410, 383 382 411
(na internát se dovoláte i v odpoledních a večerních hodinách)
Facebook

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím