Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany

Přihlášení
pro rodiče
přejít >>
Novinky e-mailem

Exkurze studentů SRŠ Vodňany

EXKURZE TŘETÍCH ROČNÍKŮ

Morava a Slovensko - to byly cíle letošní odborné exkurze, která se uskutečnila ve dnech 12. – 16. června. Kinského rybářství Žďár nad Sázavou a Muzeum nové generace navštívili studenti hned 1. den, v úterý se podívali na soutok Dunaje a Moravy, obdivovali zříceninu hradu Devín a poznali Vodní dílo Gabčíkovo.
Ve středu následovala exkurze ve Slovianské dolině, kde pan Kováčik seznámil studenty s chovem pstruhů, odpoledne pak studenti měli možnost poznat pana Šlence, absolventa školy, který je provedl po své firmě zabývající se chovem, prodejem a zpracováním ryb.
Ve čtvrtek studenti navštívili Vodní dílo Kružberk a Vodní nádrž Slezská Harta. Celé odpoledne pokryla prohlídka Přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. V pátek už studenti plni dojmů cestovali do svých domovů.
Cestování bylo náročné, ale stálo to za to!

STUDENTI V CHORVATSKU

Naši vybraní studenti se i v tomto roce zúčastnili odborné exkurze na ostrově Cres v Chorvatsku pod záštitou Ministerstva zemědělství. V rámci exkurze navštívili zpracovnu olivového oleje Mosaico, Vranské jezero, Modrou jeskyni a dále měli možnost dozvědět se o chovu ryb na volném moři.

ODBORNÁ EXKURZE DRUHÝCH ROČNÍKŮ

Ve dnech 14. až 16. 6. proběhla odborná exkurze druhého ročníku Chov ryb a Vodní stavby v rybářství. Tentokrát jsme navštívili Severní Čechy.
První zastávkou ale byla Plzeň, v ZOO jsme navštívili expozici Česká řeka a cestou na sever jsme se stavili na Boleveckém rybníku.
Druhý den jsme měli exkurzi v režimu povodí Ohře – VD Fláje, VD a RH Přísečnice, VD Nechranice. Poslední den jsme navštívili rybářství Chabařovice a podívali jsme se k jezeru Milada.
Velký dík patří všem průvodcům naší exkurze, kteří se nám věnovali, především ale panu Jaroslavu Frydrýnovi a Petru Kienastovi, moc děkujeme!

ODBORNÁ EXKURZE - 1. ročník B

V úterý 6.6.2017 se třída 1.B. zúčastnila celodenní exkurze. Po hodinové cestě jsme přijeli do firmy Prefa Roudná u Tábora, kde nám ukázali a popsali výrobu betonu a betonových výrobků.Hlavní důraz v úvodu exkurze byl kladen na zkoušky pevnosti a jakosti betonu.

Poté jsme vyjeli do Tábora do štičí líhně Esox. Řekli nám informace a historii o samotné líhni, produkci a recylkulačním systému napouštěného přímo z rybníku Jordán. Pprohlédli jsme si chov KOI kaprů v sádce a vydali jsme se na prohlídku po Táboře.

V poledne jsme odjeli na vodní nádrž Orlík, kde nás nejdříve seznámili s historii a funkcí. Ve 13:30 nás vzali na prohlídku zdejší vodní elektrárny a nakonec nás nechali nahlédnout do hráze. V 15:00 jsme vyrazili na cestu do Vodňan, kam jsme přijeli po hodině propršené cesty.

 

Kalendář školy

PoÚtStČtSoNe
                                          

Nejbližší události

22.11.2017
Taneční kurz

25.11.2017
Den otevřených dveří

od 9.00-14.00

29.11.2017
Taneční kurz

01.12.2017
Věneček

01.12.2017
závěrečná lekce VĚNEČEK

Rychlé zprávy

Zvláštní záliba – čapíkování

Na mnoha rybnících v těchto dnech, v období jejich výlovů, můžete kromě profesionálních rybářů vidět i trochu jiné „lovce“. Jsou vybaveni vysokými loveckými botami, podomácku sestrojenými saky a podběráky, hadrové pytle přehozené přes rameno mají uvázané provázkem. A jsou často vybaveni i velmi odbornými znalostmi ze života ryb. Postávají pod hrází s podběráky nastraženými v proudu odtékající vody z rybníka. Po ukončení výlovu neváhají procházet lovištěm. Platí nepsané pravidlo, že co rybářům uteče z rybníka přes mřížku nebo zůstane na dně po skončení výlovu, si může kdokoliv po jeho skončení odnést. Dříve se používalo zvolání „hoří“, což byl právě povel pro tyto lovce ryb k zahájení akce. Tato zvláštní záliba je zvláště rozšířená na jihu Čech. Těmto lovcům se vžilo říkat „čapíci“ a pokud dodržují výše uvedená pravidla, jsou rybáři tolerováni. Často si pro svou zálibu neváhají brát dovolenou a jezdí s rybáři od výlovu k výlovu.

více

Počasí ve Vodňanech

Partneři školy

Rybářské sdružení ČRKrajské školní hospodářství České BudějoviceČeský rybářský svaz

Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany, Zátiší 480

Adresa školy:

Telefony:

 
Zátiší 480, 389 01 Vodňany Telefon na ředitele školy: 383 382 408
E-mail: rybarskaskola@srs-vodnany.cz Telefon do školy: 383 382 410, 383 382 411
IČ: 60650770
ID datové schránky: mkwhmyh
Telefon na internát: 383 382 410, 383 382 411
(na internát se dovoláte i v odpoledních a večerních hodinách)
Facebook

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím