Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany

Přihlášení
pro rodiče
přejít >>
Novinky e-mailem

PIŠQWORKY


Dne 13. 11. 2015 se naše škola zúčastnila již počtvrté oblastního turnaje v PIŠQWORKÁCH. Že se jedná stále více a více o prestižnější soutěž jež se koná pod záštitou Masarykovi univerzity v Brně je zřejmé z masové účasti středních, ale i základních škol. Není určitě náhodou, že naše škola třikrát oblastní turnaj vyhrála a v jednom případě skončila na místě druhém. Dva ročníky jsme v krajském kole byli vyřazeni v počátečních fázích turnaje. Jinak tomu však bylo, jak v minulém roce, tak roce letošním. Oblastní turnaje naše škola vyhrála a po místě čtvrtém jsme se letos dne 20.11. 2015 v krajském kole umístili na místě pátém. Že se jedná o velmi silně obsazenou soutěž obzvláště v kraji Jihočeském dokládá fakt, že Jindřichův Hradec se pravidelně prosoutěží do republikového finále, kde většinou vítězí. I tak si naše škola získala respekt a renomé výborného týmu,který svou kůži nikdy nedal zadarmo a na své konto si připsal skalpy kvalitních a sebevědomých týmů především z řad gymnázií. Tým ALFA Střední rybářské školy Vodňany ve složení Kareš Martin, Koranda Rudolf, Ipser Petr, Němec Josef a Hartmann František, tak navázal na předchozí úspěchy, ze kterých by se mohla stát tradice. Jistě se sluší připomenout, že na těchto úspěších se podíleli další žáci, kteří buď již naší školu opustili jako např. Seifried Filip, Vondruška Vojtěch, Havelka Michal a Vojta Petr. Také další žáci vzorně reprezentovali v týmech BETA a GAMA naší školu. Zde je potřeba zmínit žáky Páryse Tomáše a Mareše Josefa, kteří v případě potřeby plnili úlohu kvalitních náhradníků. Díky velkorysému přístupu vedení školy bylo letos umožněno zúčastnit se oblastního turnaje třem týmům. Dva týmy byly doplněny z řad žáků prvních ročníků, kteří se se soutěží seznamovali a získávali tolik potřebné zkušenosti. Pokud budou na sobě pracovat jako dosavadní reprezentanti může se škola směle znovu utkat o místa nejvyšší.

K.F.
 

Kalendář školy

PoÚtStČtSoNe
                                          

Nejbližší události

22.11.2017
Taneční kurz

25.11.2017
Den otevřených dveří

od 9.00-14.00

29.11.2017
Taneční kurz

01.12.2017
Věneček

01.12.2017
závěrečná lekce VĚNEČEK

Rychlé zprávy

Zvláštní záliba – čapíkování

Na mnoha rybnících v těchto dnech, v období jejich výlovů, můžete kromě profesionálních rybářů vidět i trochu jiné „lovce“. Jsou vybaveni vysokými loveckými botami, podomácku sestrojenými saky a podběráky, hadrové pytle přehozené přes rameno mají uvázané provázkem. A jsou často vybaveni i velmi odbornými znalostmi ze života ryb. Postávají pod hrází s podběráky nastraženými v proudu odtékající vody z rybníka. Po ukončení výlovu neváhají procházet lovištěm. Platí nepsané pravidlo, že co rybářům uteče z rybníka přes mřížku nebo zůstane na dně po skončení výlovu, si může kdokoliv po jeho skončení odnést. Dříve se používalo zvolání „hoří“, což byl právě povel pro tyto lovce ryb k zahájení akce. Tato zvláštní záliba je zvláště rozšířená na jihu Čech. Těmto lovcům se vžilo říkat „čapíci“ a pokud dodržují výše uvedená pravidla, jsou rybáři tolerováni. Často si pro svou zálibu neváhají brát dovolenou a jezdí s rybáři od výlovu k výlovu.

více

Počasí ve Vodňanech

Partneři školy

Rybářské sdružení ČRKrajské školní hospodářství České BudějoviceČeský rybářský svaz

Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany, Zátiší 480

Adresa školy:

Telefony:

 
Zátiší 480, 389 01 Vodňany Telefon na ředitele školy: 383 382 408
E-mail: rybarskaskola@srs-vodnany.cz Telefon do školy: 383 382 410, 383 382 411
IČ: 60650770
ID datové schránky: mkwhmyh
Telefon na internát: 383 382 410, 383 382 411
(na internát se dovoláte i v odpoledních a večerních hodinách)
Facebook

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím